Dersaadet'in kelime anlamı:

Der-i Saadet; Farsça kapı anlamına gelen 'Der' ve Arapça mutluluk anlamına gelen 'Saadet' kelimelerinin birleşimiyle Osmanlıcalaştırılan, İstanbul'un eski adlarından biridir. Ama zaman içinde özellikle Karaköy, bu isimle anılmaya başlamıştır. Zira Pera ve Karaköy kıyıları, Bizans döneminden itibaren İstanbul'un ilk 'Karşı'sı olmuş ve alkole, meşke, sefaya ya da özgürlüğe kaçanların daimi kaçamak güzergahı olmuştur.

 

Der-saadet'in bizim için anlamı:

Karaköy, bizim hayatımızda çok şey değiştirdi. Burada, hayatı izleyebilirsiniz. Biz, buraya mutlu olduğumuz şeyi yapmak için geldik. Biraz karşı çıkarak, biraz da kaçarak. Biz üretmekten ve işe yarar bir şeyler yapmaktan mutlu oluyoruz ve aslen bunu yapmak istiyoruz. Reklam dünyasında yıllarca bizimle aynı ihtiyacı hisseden insanlarla bir araya gelebileceğimiz ve inandığımız şekilde çalışabileceğimiz bir mekan yaratmaya çalıştık. Başka bir deyişle Der-saadet, bizim mutlu olma eylemini edilgenlikten etkenliğe çevirme teşebbüsümüzdür…

 

Der-saadet'in sizin için anlamı:

Bir insanın her konuda uzman olması mümkün değildir. Piyasada çalıştığımız 10 yılı aşkın süre içinde, konusunun uzmanı olan ve işini hakkıyla yapan bir çok kişiyle tanışma fırsatı bulduk. Hedefimiz bir marka üzerinden iletişim yapmak isteyenler için, olabilecek en iyi ekibi bir araya getirmek ve yapacağımız işin hakkını vermek. İnancımızı ve hevesimizi yitirmeden, gereksiz prosedürler içinde boğulmadan, anlamsız unvanlar yaratmadan sadece işimizi yapmak.

 

Hala neden Der-saadet derseniz?

Biz hayatımızda yeni bir kapı açtık!

Çalışmanın mutlulukla alakası olması gerekir diye,

alanın da verenin de mutlu olacağı

bir düzen yaratmak istedik.

Başka bir deyişle biz ekmek kapımızı,

mutluluk kapısı da yapmak istedik.

Siz de buyurun, burası çok güzel!

+90 212 243 38 31

haberdar@der-saadet.com

Facebook

Behance