< Geri

Hayata Destek Derneği

Çocuk Hakları Günü için site, aktivite,
Online ve Offline kampanya iletişimi

Kasım 2013

Neyi, neden, nerelerde yaptık?

Ağustos ayında başlattığımız farkındalık kampanyasını, 20 Kasım Çocuk Hakları Günü’nde, insanların empati kuracağı bir kampanyayla aksiyona çevirmek istedik. Böyle ciddi bir konuyu eğlenerek anlatmaya çalıştık.

Sosyal mecrada herkesi yeniden çocuk olmaya davet ettik; fotoğraflarını çocukluk fotoğraflarıyla değiştirmeye, oyuncaklarıyla resimlerini yüklemeye, çocuk olmakla ilgili hislerini paylaşmaya çağırdık.

Oyunlar üzerinden çocuk işçiliği hakkında çarpıcı verileri anlattığımız, outdoor kampanyası (tramvaylar, üniversite içi raketler, Billboard'lar) ve gazete ilanları hazırladık.

Tüm sosyal medya kampanyalarını, 20 Kasım günü yapılacak aktiviteleri ve imza kampanyasını bir mikro sitede toparladık. Ayrıca katılımı teşvik etmek için, başarılı çizerlerin tasarladıkları tişörtleri ve rozetlerimizi hediye olarak verdiğimiz sosyal medya yarışmaları düzenledik.

20 Kasım sabahı Kadıköy ve Beşiktaş’ta stantlar kurup herkesi önce oyuna davet ettik. Ve tüm çocukların oyun oynama hakkı için imza topladık.

 

Hayata Destek
Derneği

"Okullar Açılıyor" ilanı


Eylül 2013

Hayata Destek
Derneği

Misafir sergisi için,
Logotype, afiş,
Flyer, davetiye vs...

Şubat 2014

Hayata Destek
Derneği

Misafir sergisi için,
Logotype, afiş,
Flyer, davetiye vs...

Temmuz 2013

Hayata Destek
Derneği

‘Bu iş çocuk oyuncağı
değil’ lansman
kampanyası

Ağustos 2013